Mjesec hrvatske knjige (15.10.-15.11.)

Autor: Tatjana Horvat, 15. 10. 2015.

U Mjesecu hrvatke knjige odvijale su se različite aktivnosti povezane s čitanjem i knjigom.

U Mjesecu hrvatske knjige posjetila nas je književnica Željka Horvat-Vukelja.Radoznala djeca bila su oduševljena njezinim pričama koje je predstavila na zanimljiv i duhovit način. Utihnula su kako bi čula priče o instrumentima, vezicama za cipele, ljubimcu papagaju, zaljubljenom drveću i ostalim junacima.

Iz svoje torbe, „Gospođice Ljubičaste“, književnica je neprestano izvlačila različite rekvizite koji su zatim postali junaci njezinih priča.

Djeca su bila oduševljena posjetom Durice, nestašna djevojčica o čijim dogodovštinama svakodnevno čitaju u školskoj knjižnici. Durica je čula da je u našoj školi u posjeti njezina draga prijateljica književnica Željka i željela ju je pozdraviti. Oduševljenju djece nije bilo kraja a Durica se osjećala jako važno.

Učenici su na poklon dobili primjerke časopisa Radost koji uređuje Željka Horvat-Vukelja.

S književnicom su razgovarale članice Novinarske skupine, učenice 5. a razreda.

Učenicima 1. b razreda najzanimljivija je bila priča ovezicama za cipele. Znači li to da još uvijek nisu naučili vezati cipele? Uz Željkine priče lako se sve nauči pa tako i "težak" posao vezanja vezica.

Radosna i nasmijana lica najviše govore o tome kako su se osjećali i zato se nadamo da ćemo u našoj školi ponovo imati zanimljiv i zabavan književni susret.

Sudjelovali smo na Natjecanju u čitanju naglas. Predstavile su nas učenice Ana Babić (5.a) i Sara Budimir (7.a). U pratnji mentorice Marine Mihaljević-Karamatić i knjižničarke Tatjane Horvat 27.10. sudjelovale su na natjecanju u Knjižnicama grada Zagreba. U jakoj konkurenciji pokazale su izvrsne vještine predstavljanja i čitanja knjiga.

« Ožujak 2024 »