5. listopada - Svjetski dan učitelja

Autor: Administrator , 5. 10. 2014.

Pisma učiteljima učenika 6. b razreda.

Dragi moji učitelji!

Počela je nova školska godina. Dočekala sam je s veseljem željna mirisa novih knjiga, znanja i svojih prijatelja.
Nikad nisam pridavala previše pažnje učiteljima. Uzimala sam vas zdravo za gotovo. Vi ste tu za mene i to je to! Ali dogodilo se nešto što me potaknulo da vam sada kažem ono što sam odavno trebala reći. Ležeći u krevetu u bolnici i listajući svoje nove knjige, shvatila sam kako nije lako učiti sam. Slova su me suho gledala. Nije bilo vaših toplih glasova da me umire, da mi objasne da nije sve baš tako teško kako se meni čini. Brojke iz udžbenika matematike gledale su me i vrištale da ne znam. Povijest. Duga, duga priča, a nema nikoga da mi je objasni. Zemljopis. UN? Što je to?
Hrvatski jezik: osobne zamjenice. Panika me uhvatila. Kako ću to sve svladati?
A onda je došao i  taj dan. Stavila sam torbu na rame i krenula u školu.
Dragi moji učitelji, beskrajno vam hvala. Hvala vam na toplini, hvala vam na razumijevanju. Vaša sposobnost da mi prenesete svoje znanje, da me učite kako biti bolji čovjek neprocjenjiva je. Zato vam danas želim reći da sam sretna što vas imam u svom životu! Sretan vam Dan učitelja!

Vaša Chiara Krok, VI. b

Pismo učiteljici hrvatskoga jezika

Draga profesorice!

Hvala Vam za veliki trud koji ulažete da biste nam pružili znanje.
Svaki Vaš sat u mom razredu zanimljiv je i poučan. Svojim zanimljivim predavanjima omogućujete da mi je vaš predmet omiljen. S velikim zanimanjem ja Vas slušam i upijam znanje. Često se našalite kako biste nas opustili i kako bismo mi pozornije slušali.
Iako smo ponekad nemirni i ometamo Vas u predavanju, Vi  nas svojom strpljivošću izvodite na pravi put. Zanimljiva predavanja i Vaša strpljivost umanjuju mi tremu pred svaki kontrolni.

Draga profesorice, hvala Vam još jednom na Vašem trudu.

Vaš Filip Lovaković, VI. b

Pisma  učenika  bivšoj učiteljici matematike

Draga profesorice!

Prošle godine, u 5. razredu, Vi ste nam predavali matematiku i bilo je sjajno. Sve biste nam objasnili.

Ove godine nije isto. Dobili smo drugu profesoricu. Jako nam nedostajete. Svi želimo da se vratite. Kad smo čuli da nam nećete više predavati, svi smo bili jako tužni. Navikli smo se na Vas, a onda promjena. Bili ste odlična profesorica. Ove godine mi nedostajete. Vaš  smijeh, Vaša rukopis i Vaša predavanja.

Nemam ništa protiv nove profesorice. Ona je stvarno dobra. Ako trebaš pomoć, pomoći će ti, objasnit će ti. Ali baš kad smo se navikli na Vas , dobivamo novu profesoricu.  Zašto? Zašto te promjene?

Ako tako mora biti, da nam više ne predajete, mi ne možemo ništa. Jednostavno, nećemo vas nikad zaboraviti.

Sara, VI.c

Draga profesorice!

Želim Vam zahvaliti što ste  nas  učili u 5. razredu. Što ste nam olakšali koliko ste god mogli. Što ste nas naučili matematiku najbolje što možete i pokazali nam da, uz vaše recitacije kojima ste nas zabavljali,  uopće nije teška. S Vama smo se smijali, niti na jednom satu nije nam bilo dosadno.

Sada smo u 6. razredu, zreliji koliko možemo biti. Prvog dana nastave objavili su nam promjene, rekli nam da nam više nećete predavati. Svi smo bili toliko tužni.
Sada imamo novu profesoricu, još uvijek se na nju navikavamo. Pokušavamo biti što bolji prema njoj, ali nije isto kao kad ste Vi bili s nama. Zamijetili smo razliku. Jedino zajedničko vam je možda način ispitivanja. Ha, ha, ha!

Naučit ćemo puno i s novom profesoricom. Nadam se da ste zadovoljni novim razredom koji ste dobili i da nas niste zaboravili. Ako se budu i iduće godine mijenjali profesori i ako budemo imali sreće, nadamo se da ćete nam matematiku opet predavati Vi.

Vaša Iva Hudiček iz 6.c