Djeca susreću umjetnost

Autor: Tatjana Horvat, 31. 3. 2015.

Učenici trećih razreda  sa svojim učiteljicama Danijelom, Šteficom, Danicom i Renatom 27.3. posjetili su Muzej suvremene umjetnosti gdje su pogledali film Djeca raja.

Filmska projekcija bila je u organizaciji filmskog programa  Sedmi kontinent  Udruge Djeca susreću umjetnost. Prije odlaska na projekciju filma učenici su s učiteljicama proučili motivacijski materijal koji su za njih pripremili organizatori programa Sedmi kontinent.

Film je za učenike bio zabavan i vrlo poučan. Pri tome su razvijali ljubav prema filmu i filmskoj umjetnosti, uočavali sličnosti i razlike između igranoga i dokumentarnog filma. Razvijali su senzibilitet prema društvenim i kulturalnim razlikama te osvješćivali važnost održavanja toplih obiteljskih i prijateljskih odnosa. Poslije filmske projekcije učenici su iznijeli svoje dojmove o filmu u razgovoru s filmskom kritičarkom.

Naši trećaši materijale za radionice i analizu filma dobili su za rad u školi.  U Muzeju  su razgledali izložbu. Učenici 3.a i 3.b razreda pogledali su izložbu Zamka za oko, a učenici 3.c i 3.d izložbu Zar je to umjetnost.

Učenici su vrlo zainteresirano razgledali izložbe i svojim aktivnim sudjelovanjem u razgovoru s voditeljicama pokazali zavidno znanje u poznavanju likovne umjetnosti. Na povratku prema školi izrazili su svoje zadovoljstvo ovakvim oblikom terenske nastave i složili se da  je to bio lijep uvod u proljetne praznike. Svi bi željeli pogledati još neke filmove u  organizaciji Sedmog kontinenta i smatraju da bi se  i drugim učenicima svidio ovaj program i način rada vezan uz film.

Više informacija o programu Sedmi kontinent potražite na linku:

« Svibanj 2024 »