Majčin dan 10. svibnja

Autor: Veronika Skrivanek, 11. 5. 2015.

Za Majčin dan učenici su napravili mnogo lijepih radova.

O svojim dobrim mamama pisali su učenici 3.b razreda. Učenici 2.b ponekad uspiju naljutiti mame ali one su takve da brzo sve zaborave (jedna od glavnih maminih vrlina), pogotovo ako se djeca poprave. Učenici 3. a poklonili su mamama cvjetove. Radove učenika možete pogledati u prezentaciji!

Na Majčin dan učenici trećih razreda naše škole u župi Marije Majke Crkve primili su Prvu svetu Pričest i tako razveselili Nebesku Majku, Djevicu Mariju.

MAJČIN DAN
Mirisno jutro raskoš nam nudi,
a zvono tornja prekida san.
Isus me zove da k njemu dođem
na misno slavlje za Majčin dan.

Radosna srca pred oltar stupam,
a pjesmu srce mi tka:
"Isuse, hvala, što u Tvom domu
molimo skupa mama i ja!

Podari snagu njezinom krilu
da me ojača za snažan let,
a ovog dana, za svu dobrotu,
udijeli mami blagoslov svet!"

Rekli su o majkama…

"Prirodno stanje majčinstva je nesebičnost. Kada postanete majka, više niste centar vlastitog svemira. Tu poziciju prepuštate svom djetetu", Stevie Wonder

"Majka je osoba koja, kada vidi da je ostalo samo četiri kriške pite za petero ljudi, izjavi da nikad nije voljela pitu", Tenneva Jordan.

"Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek", nepoznati autor.

"Biti majka znači učiti o snagama koje niste znali da imate i doživjeti strahove za koje niste znali da postoje." - Linda Wooten

"Ako želite da vam djeca postanu dobri ljudi, potrošite na njih dvostruko više vremena i dvostruko manje novca." - Abigail Van Buren

"Sve majke su zaposlene majke", nepoznati autor.

"Majke nikad nisu same u svojim mislima. Majka uvijek mora razmisliti dvaput, jednom za sebe i jednom za svoje dijete", Sophia Loren.

"Majka razumije ono što dijete nije izgovorilo", nepoznati autor.

"Majčino srce je dječja učionica", Henry Ward

"Majka je odgojni sustav u jednoj riječi." - Napoleon

"Majčino srce je bezdan u čijim ćeš dubinama uvijek jedno pronaći – spremnost na oprost." - Honoré de Balzac

O tome kako se u svijetu i u hrvatskom narodu slavi Majčin dan pročitajte na linkovima.

Sretan vam Majčin dan!

Više radova možete pogledati u priloženoj prezentacij.

Priloženi dokumenti:
Majcin_dan.pps (2.93 MB)