> O školi  > Povijest
Povijest

Prolazeći naseljima Trnovčica i Poljanice, svakom prolazniku upadne u oči pomalo neobično zdanje naše škole. Nicala je u vrtlogu rata, kao simbol i kao znak ponosa i prkosa. Škola je dobila ime po velikom hrvatskom pjesniku Antunu Branku Šimiću.

Lijepo uređena unutrašnjost, s puno dječjih radova i uređeno dvorište s puno zelenila daje svakom prolazniku i posjetitelju sliku o učenicima, nastavnicima i ostalim zaposlenicima . Svojim neuobičajenim arhitektonskim rješenjem omogućuje  izvrsnu komunikaciju između učenika, učitelja, ravnateljice, stručnih suradnica i roditelja.

Ponosni smo na uspjehe naših učenika na različitim natjecanjima i sudjelovanju u ostvarivanju kulturnog i duhovnog života sredine, a posebno treba istaknuti sudjelovanje naših učenika u humanitarnom radu i u obilježavanju važnih datuma.

Za svoj moto odabrali smo stih iz Šimićeve pjesme „OPOMENA“ koji krasi i našu školsku zastavu.

„Čovječe pazi

da ne ideš malen

ispod zvijezda!“

Skupština Grada Zagreba na 14. sjednici Vijeća udruženog rada, na 14. sijednici Vijeće općina i na 13. sjenici Društveno-političkog vijeće 12. srpnja 1991. donijela je ODLUKU o osnivanju OŠ Antuna Branka Šimića.

Idejni projekt za školu izradio je Andrija Mutnjaković, samostalni arhitekt. Projektnu dokumentaciju škole razradila je radna organizacija za projektiranje i nadzor – Modul    ( OOUR Intel ). Projektant instalacija za školu bio je Berislav Tončić, a izvođač radova Industrogradnja.

Izgradnja škole započela je u proljeće 1990.,a završena je u siječnju 1992. godine.

Gradnju škole nadzirala je Nadzorna služba: za građevinske radove bio je zadužen  dipl.ing. arhitekture Vladimir Solaniček, strojarske radove provodio je dipl. ing. Zlatko Matac, a elektroradove dipl. ing. elektrotehnike Marijan Supanc.

Škola je započela s radom 13. siječnja 1992., tj. s početkom II. obrazovnog razdoblja  1991./1992. školske godine.

Svečano otvorenje i blagoslov škole održano je 8. veljače 1992. godine. Školu je blagoslovio biskup Juraj Jezerinac, a vrpcu je presjekao Mladen Vedriš, tadašnji predsjednik grada Zagreba.

Prvi ravnatelj škole bio je Vinko Glasnović, prof. glazbene kulture. Po njegovu odlasku 1993. za v.d. ravnateljicu imenovana je tadašnja pedagoginja škole Nevenka Pašalić. Od 2. rujna 1995. do 31. kolovoza 2014.  ravnateljica škole je Verica Šimičić, nastavnica matematike i fizike. Dana 1. rujna 2014. svoj ravnateljski mandat započinje Gordana Boras, prof. hrvatskog jezika i književnosti i informatologije i na toj funkciji ostaje do 22. listopada 2015. godine.

Dana 14. siječnja 2016. godine za ravnateljicu Škole imenovana je Stanka Pupić, prof. pedagogije.

« Listopad 2020 »